ALJAŽ ŠKOF – DOBITNIK DIAMANTNEGA KENGURUJA IN POSEBNE NAGRADE KENGURU KRISTAL

Društvo matematikov, fizikov in astronomov Slovenije od šolskega leta 2011/2012 podeljuje nagrade diamantni kenguru. Priznanja prejmejo tisti osnovnošolci v zaključnem razredu šolanja, ki v vseh devetih letih šolanja v osnovni šoli osvojijo bronasto Vegovo priznanje na tekmovanju Mednarodni matematični Kenguru. V šolskem letu 2016/2017 je to priznanje osvojilo 206 tekmovalcev. S konjiškega območja je med njimi Aljaž Škof iz 9. b razreda.

Vsako leto pa med dobitniki diamantnega kenguruja podelijo posebno nagrado Kenguru Kristal trem tekmovalcem za največje skupno število osvojenih točk. Letos je to prestižno nagrado prejel naš Aljaž. Nagrade najuspešnejšim tekmovalcem so slavnostno podelili v soboto, 13. maja 2017, na prireditvi Bistroumi 2017 v Unionski dvorani v Ljubljani. Častna gostja in slavnostna govornica na prireditvi je bila ministrica za izobraževanje, znanost in šport dr. Maja Makovec Brenčič.

Aljaž je o sebi povedal, da se udeležuje različnih tekmovanj, najuspešnejši pa je na matematičnih in športnih tekmovanjih. V prostem času rad igra računalniške igre, se druži s prijatelji, najraje pa igra košarko.Šolanje bo nadaljeval na Gimnaziji Šetvid v Ljubljani.

Zgodbo o Aljažu sta zapisali sošolki, Diana in Nika. Pripovedujeta, da je Aljaž že v 1. razredu kazal zanimanje za matematiko. Vedno je z lahkoto reševal probleme in na matematičnih tekmovanjih dosegal izjemne uspehe. V 7. razredu je osvojil zlato Vegovo priznanje in bil Naj učenec šole. Aljaž je vedno pripravljen pomagati sošolcem in prijateljem pri učenju, pripomore pa tudi k dobremu vzdušju v razredu s svojim vedno nasmejanim in pozitivnim odnosom. Je zelo samozavesten, zaupa vase in v svoje zmožnosti, včasih je malo svojeglav, vendar odločen in vztrajen pri doseganju zastavljenih ciljev. Ostali sošolci so opazili še, da je dober sošolec in košarkar, optimističen, zabaven, kreativen, nadarjen, zelo predan in odgovoren.

Njegova učiteljica ga. Jana Novak Vehovar, ga je označila kot vedoželjnega in pri delu zelo vztrajnega. Vedno hoče vse razumeti na svoj način. Njegov način razmišljanja je večkrat neobičajen in zanimiv. Ima tudi veliko ustvarjalnih idej. Skupaj z Andražem in Janom so izdelali sončno uro, ki je dekorativni element šolskega vrta in dragocen učni pripomoček.

Aljažu želimo, da tudi v prihodnje ohrani veselje za reševanje problemov, da uspešno premaguje izzive in uresniči svoje sanje.

aljaz