TEDEN ZDRAVJA – UŽIVAJMO SADJE, ZELENJAVO in ZELIŠČA ZA POSKOČNO TELO IN AKTIVNI UM

Tudi letos smo na šoli v tednu, ko smo obeležili svetovni dan zdravja (7. april), izvedli teden zdravja za učence od 1. do 5. razreda. Dejavnosti smo izvajali učenci, in sicer v vlogi »učiteljev«. Predstavitve izbranega sadja, zelenjave in zelišč smo dopolnili s fit gibalnimi vsebinami ge. Barbare Konda. Ob koncu so se naši učenci zdravo posladkali s suhim in svežim sadjem ter oreški.

In kako smo se počutili učenci v vlogi učiteljev?

Sara, 6. a: Bilo mi je všeč, saj so učenci odlično sodelovali in poskrbeli za dobro počutje v razredu. Želijo si, da se te aktivnosti še ponovijo. Presenečena sem bila, da učenci radi jedo sadje.

Blažka, 6. b: Učenci so bili zelo igrivi, navihani, polni energije. Krasno so sodelovali in odgovarjali na vprašanja. Radi so se igrali igre.

Jaka, 6. b: Z učenci je bilo zanimivo in zabavno, saj smo se pri igricah veliko smejali.

Ana, 6. c: Moj namen je bil, da učence nasmejem in to mi je tudi uspelo. Prvi dan sem imela malo treme, nato sem se navadila in je bilo super.

Anja in Eneja, 8. b: Učenci so pridno poslušali našo predstavitev o korenčku. Zabavali smo se tudi pri igrah, kjer smo se gibali. Učenci so bili pridni, tako da sva doživeli prijetno izkušnjo aktivnega poučevanja.

Luka in Tjan, 8. b: Učenci so aktivnosti tedna zdravja lepo sprejeli in aktivno sodelovali. Pojedli so vso sadje in tudi v popoldanskem času poskrbeli za gibanje. Navdušeni so bili nad igrami, ki so jim bile zanimive in smešne. Tudi midva sva iz razredov odhajala z dobrimi občutki in bila vesela njihovega sodelovanja in poslušnosti.

Sara, Nuša in Emilija, 8. a: Učenci so vestno upoštevali navodila in se veselo posladkali s sadjem. Bili so nasmejani in dobre volje. Tudi v popoldanskem času so se gibali s prijatelji, starši ali hišnim ljubljenčkom. Očitno je, da smo svojo vlogo učiteljic in učiteljev izvrstno opravili. Ob tem bi se radi zahvalili vsem, ki nas z odobravanjem sprejmete v svoje razrede in nam tako omogočite, da razvijamo dodatne veščine in spretnosti v medsebojnih odnosih. Zahvaljujemo se tudi učiteljicam, ki nas poučujejo in nam s svojim razumevanjem omogočijo, da smo odsotni pri pouku.