Naravoslovni dan - Količine, 7. razred

Delavnica: MERIMO DOLŽINO, PLOŠČINO IN PROSTORNINO

Pripomočki: METER, VRVICA, LITRSKA STEKLENICA, STEKLENA KOCKA, KVADRATNA MREŽA

Učenci smo izmerili dolžino in širino bazena. Dekleta smo dolžino in širino merila s koraki, fantje pa so z vrvico izmerili obe razdalji v metrih. S pomočjo lesene palice smo izmerili tudi globino bazena. V tej delavnici smo narisali še skico bazena, izračunali površino in prostornino bazena ter jo izrazili v litrih.

Izbrali smo tudi list določenega drevesa in ga obrisali na karirast papir, nakar smo določili obseg in ploščino lista.

Delavnica: MERIMO DOLŽINO in PLOŠČINO

Pripomočki: MERILNA NAPRAVA, 8 KOLIČKOV, VRVICA

V tej delavnici smo učenci s pomočjo štirih palic opredelili površino 1 m2 in izračunali obseg. Nato smo izmerili dolžino in širino košarkarskega igrišča, narisali skico ter izračunali njegov obseg in ploščino. Za popestritev smo reševali tudi zanimivo križanko o starih merskih enotah.

Narisali smo tudi skico 1 a in ha, izračunali njun obseg in ploščino ter jo izrazili v m2.

Delavnica: IGRAMO SE TRGOVINO

Pripomočki: DENARNICE, DENAR, NAKUPOVALNA VREČA, UČNI LISTI

V zunanjo učilnico smo preuredili v trgovino, kjer so osmošolke prodajale najrazličnejše izdelke: piškote, sladoled, bonbone, različne vrste sadja: češnje, grozdje, lubenice, melone, banane … Mi pa smo se preizkusili v vlogi kupcev, računali in plačevali smo za izbrane izdelke iz trgovine »Domače dobrote«.

Mnenja učencev:

Ulrik Lebeničnik Trstenjak: Trgovina mi je bila všeč, ker smo lahko jedli kekse in bonbone.

Iza Pšeničnik: Bilo je zanimivo, saj smo imeli zelo veliko denarja, ki ga nismo mogli porabiti. Prodajalke so bile prijazne, ponudba pa zanimiva.

Marko Gumzej: Pri kupovanju sem užival, saj sem lahko porabil veliko denarja. Pojedel sem 3 kepice sladoleda, 5 banan, 14 keksov, lubenico, 30 bonbonov in si privoščil še limonado.

Delavnica: KOORDINATNA MREŽA, KOLIČINE

Pripomočki: GEOTRIKOTNIK, PISALO, LISTI

Na milimetrski papir smo narisali več koordinatnih mrež in reševali naloge, povezane s količinami. Bilo je poučno in zabavno.

Delavnica: UPORABLJAMO KOLIČINE V KUKHINJI

Pripomočki: IZBRANE SESTAVINE

V gospodinjski učilnici smo ustvarjali sami izkušeni mojstri. Uspel nam je pravi kulinarični podvig, rezultat našega dela pa so okusna in zdrava sadna nabodala, slastne palačinke in čoko-banane.

VIDEO: https://youtu.be/RTYa2DqFVvw