PRIZNANJE OŠ OB DRAVINJI ZA 20 LET DEJAVNEGA SODELOVANJA V SLOVENSKI MREŽI ZDRAVIH ŠOL

V sredo, 7. novembra 2018, je v Zrečah potekalo Nacionalno srečanje ob 25. obletnici Slovenske mreže zdravih šol: Festival dobrih praks, na katerem smo šole prejele priznanja za sodelovanje in predstavile svoje aktivnosti. Naša šola je dejavna v Slovenski mreži zdravih šol že 20 let in v počastitev te obletnice smo v mesecu septembru in oktobru dejavnosti obeh »sobotnih šol« posvetili temu projektu – gibanju, zdravi prehrani in duševnemu zdravju.

Tako so 20. oktobra sobotni dopoldan učenci 1. triade preživeli v štirih različnih delavnicah.

Učenci 1. razredov so uživali v delavnicah Gibalne urice (ga. Mateja Stropnik), Zdravo jem, znam si sestaviti zdravo malico (ga. Jelena Moro), Zapoj in zapleši (ga. Tjaša Kovačič in ga. Brigita Berglez) in Joga za otroke (ga. Urška Seljak). Učenci 1. a so telovadili na stolu, sestavljali zdrave obroke z modelčki hrane, se sprostili na plesu zajčkov in v delavnici joge, kjer so se učili sproščanja.

Učenci 1. b so zapisali:

• Najbolj mi je bilo všeč, ko smo se pri učiteljici Urški igrali z žogicami. (Manuela T.)
  • Super je bilo, ko smo bili pri jogi. (Mia O.)
  • Všeč mi je bila telovadba (joga) na blazinah. (Zoja S.)
  • Fino je bilo sestavljati hrano iz plastike, ki je bila sluzasta. (Ajda O.)

Učenci 2. razredov so obiskali delavnice z naslovom: Znam si pomagati – prva pomoč (ga. Tadeja Očko), Plesna delavnica (ga. Katja Kranjc), Mizica, pogrni se (ga. Simona Pozeb in ga. Dragica Taks Rutar) in Sproščeni ustvarjamo (ga. Jerneja Menzinger).

Učenci 2. c so zapisali:

• Najbolj všeč nam je bilo takrat, ko je bila z nami medicinska sestra in smo se povijali. (Klemen, Tjan Š., Domen, Vita G., Anabel, Maja)
  • Nam je bilo najbolj všeč, ko smo plesali z učiteljico Katjo. (Aleks F., Ula P., Michael, Orges, Anabel, Maja, Tia)
  • Vse delavnice so nama bile všeč. (Neja B., Gal G.)

Učenci 3. razredov so preživeli dopoldan v delavnicah Zdravi prigrizki (ga. Urša Sovič), Zumba (ga. Romana Pokorn in ga. Katarina Konec), Telesna aktivnost in dobra drža (ga. Karin Zupanc) in g. Stres in ga. Sprostitev na obisku (ga. Katja Hatunšek Lesjak).

Z gospo Urško smo poskušali zdrave namaze in tudi sladico, ki je bila zelo dobra. Z go. Sprostitvijo smo se učili sproščati. Poskrbeli smo tudi za razgibavanje, saj je za zdravo telo nujno potrebna telesna aktivnost. Najbolj pa smo uživali v delavnici Zumbe. Všeč nam je bila izbrana glasba in plesne vaje, ki smo se jih učili. Glasba in ples sta nas sproščala in pomirjala.

Učenci 3. b (Tilen M., Nastja S., Ana Z., Sven T., Lara V., Elton, Neja G., Urban K., Neža Z., Sara O.)

V soboto je bilo zelo razburljivo, saj smo imeli delavnice. Najprej smo imeli delavnico z zdravimi prigrizki. Tam smo okušali zdrave namaze. Vsi nam niso bili dobri. Zatem smo imeli zumbo, kjer smo se imeli super. V delavnici sprostitve smo se učili sproščati, tako da smo zaprli oči in poslušali morje. Učili smo se tudi, kako preženeš stres. Prav tako smo se učili o zdravi hrbtenici, gibanju in vadili pravilno držo. Bilo je super, lepo in zelo zabavno.

Učenci 3. c razreda (Emilija, Maja S., Žan Š., Nuša, Lili, Nika, Pia, Maks, Alea, Domen, Jošt)