Baze podatkov

Dragi uporabniki naše spletne strani, drage učenke in učenci. Predvsem vam so namenjene naslednje štiri povezave. Omogočale vam bodo tri povsem različne dostope do informacij.

• Prva, za vas najpomembnejša, je povezava na ŠOLSKO KNJIŽNICO, ki je javno dostopen katalog vaše šolske knjižnice. Nudil pa vam bo več kot samo to, saj lahko v njem ob zapisih naslovov enot najdete tudi življenjepise slovenskih pesnikov in pisateljev. Potrudili pa se bomo, da vam bo katalog v koristno pomoč pri šolskem delu in da boste sčasoma vse več stvari lahko opravili sami (rezervacije gradiva in podaljšanje izposojenega gradiva), seveda če boste to hoteli. O novostih vas bomo sproti obveščali.

• dLib je knjižnica kjer dobite iskane dokumente v njihovi polni obliki – kar pomeni da lahko berete in gledate dokumente in gradivo iz monitorja. Vam ljube stvari vam je dovoljeno tudi natisniti. Mislim, da vam bo pričujoča povezava prišla prav pri izdelavi različnih referatov in seminarskih nalog, pa tudi iz čiste radovednosti jo je vredno obiskati. Vendar je uporaba tega portala le v študijske namene prepovedana pa je dobičkonosna oz. komercialna raba gradiva dosegljivega v digitalni knjižnici Slovenije.
dlib

• Europeana je projekt evropske unije in je vseevropska knjižnica – poglejte si jo (lahko si nastavite tudi slovenski jezik, da jo boste lažje uporabljali).

EUROPEANA DSI LOGO 2

• Če kakšnega gradiva ne boste našli v bazi naše šolske knjižnice in vas zanima, če jo ima Splošna knjižnica Slovenske Konjice ali katerakoli druga slovenska knjižnica si to lahko pogledate na Virtualni knjižnici Slovenije.

cobiss logotip

• KAMRA

kamra2

V kolikor Vas mučijo vprašanja, ki se tičejo knjižničarske stroke, ali branja in literature in bi radi vprašali kaj tehtnega mi lahko pišete na naslov This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ali pa me poiščete v šolski knjižnici, da se pogovorimo o problemu.

Vaš knjižničar Primož Krivec, uni. dipl. bibl.