ŠOLSKI ZVONEC

0. ura: 07.30 – 08.15
1. ura: 08.20 – 09.05
MALICA (1. r, 2. r in 3. r)
2. ura: 09.10 – 09.55

MALICA
3. ura: 10.15 – 11.00
4. ura: 11.05 – 11.50
5. ura: 11.55 – 12.40
6. ura: 12.45 – 13.30
7. ura: 13.35 – 14.20
8. ura: 14.25 – 15.10
9. ura: 15.15 – 16.00

Kontakt

OSNOVNA ŠOLA OB DRAVINJI

Ulica Dušana Jereba 1

3210 Slovenske Konjice

t: 03 757 27 30

f: 03 757 27 35

e: info@osobdravinji.si

 

          | VEČ PODATKOV |

PROJEKTI

projekti

Novice

NAŠI LUTKARJI NA FESTIVALU

Lutkovna skupina »Dravinjska župca« se je v ponedeljek, 23. 3. 2015, udeležila območnega Festivala lutk v Kulturnem domu v Žičah. Skupaj s še dvema lutkovnima skupinama, skupino Mulci iz Šmarja pri Jelšah in skupino z OŠ Ljubečna iz Celja, so za gledalce pripravili pravo lutkovno poslastico, sami pa so se med seboj prijetno družili in si izmenjevali lutkarske izkušnje.

Tudi tokrat so napisali lasten scenarij, in sicer po kitajski ljudski pravljici z naslovom O orlu, ki je mislil, da je kokoš. Oblikovali so ploske, premikajoče senčne lutke, napisali avtorsko glasbo, ustvarili glasbeno spremljavo in preizkusili čarobnost senčnega gledališča.

Po besedah selektorice Jelene Sitar so naši lutkarji prikazali veliko mero inovativnosti, ustvarjalnosti in kreativnosti ter na odru ustvarili pravi žur. Posebej so bile pohvaljene senčne lutke, avtorska glasba, instrumentalisti in živahna izvedba na odru. Naša lutkovna skupina se je uvrstila na regijsko srečanje lutkovnih skupin, ki bo v Šoštanju.

Mladi ustvarjalci letošnjega senčnega gledališča so: Domen Podpečan in Mihel Rebernak Lončarevič iz 3. A, Lena Pekošak, Ajša Sivka, Alja Sodin, Tea Fijavž, Sara Povh, Alma Pučnik, Almire Suka in Maja Vuga iz 4. A ter Pia Pozeb, Ambrož Levart, Jaka Kumar, Žiga Jelenko, Marko Gumzej in Ulrik Lebeničnik Trstenjak iz 4. B razreda z mentoricama Jožico Založnik in Bernardo Rebernak.

20150328 1103311

20150313 1119291

20150323 0901121

Tekmovanje iz znanja kemije 2015

Šolskega tekmovanja v znanju kemije, ki je potekalo 19. januarja 2015, se je udeležilo 18 učencev iz 8. razreda in 16 učencev 9. razreda.

Julija Kene, Luka Malič, Maša Pliberšek, Peter Trdin, Anej Kukovič, Špela Pokorn, Miha Godec, Nejc Gošnjak, Leja Preložnik Šegel in Florijan Plohl so osvojili bronasta Preglova priznanja.

7. marca so se državnega tekmovanja iz znanja kemije udeležili Luka Malič in Peter Trdin iz 8. razreda ter Florijan Plohl in Špela Pokorn iz 9. razreda.

Luka Malič, Florijan Plohl in Špela Pokorn so osvojili srebrno Preglovo priznanje. Špeli, ki je dosegla na tekmovanju 92,86 % točk, je do zlatega priznanja zmanjkala samo ena točka.

Učencem za njihovo znanje kemije in osvojena priznanja čestitamo.

DVD IN ZBORNIK

Obveščamo Vas, da lahko dvd s prireditve Rojstvo, ki je potekala v Kulturnem domu, naročite v foto studiu Mateja Nareksa.

Hkrati Vas obveščamo, da je ostalo na voljo še nekaj zbornikov, ki ga lahko dobite v tajništvu šole po simbolični ceni 1 €.

POROČILO ŠOLSKEGA TEKMOVANJA IZ MATEMATIKE v šolskem letu 2014/2015

Šolskega tekmovanja se je udeležilo 211 učencev od 1. do 9. razreda.

Bronasto priznanje je osvojilo 77 tekmovalcev.

Področnega tekmovanja pa se bo udeležilo 12 tekmovalcev.

Dobitniki bronastih priznanj po posameznih razredih so:

  1. razred: Eva Kovše, Izza Kovačič, Gašper Jelenko, Filip Štruc, Ema Okovič, Tine Celcer, Tinkara Erker, Hana Golčer, Nina Mlakar, Živa Pšeničnik, Taj Selčan, Alina Studenčnik, Ana Šelih, Žiga Natek, Katarina Črešnar, Svit Gorjup, Kaja Juhart, Maruša Ljubič, Maša Malič, Ožbej Orličnik, Žana Pilih in Inja Sodin.
  2. razred: Urh Hlačar, Jošt Klančnik, Aljoša Sabo, David Skrbinšek Majer, Iza Vipotnik, Tajda Erker, Klemen Rožič, Lorina Žnidaršič Pušnik, Jon Artnik, Vid Iršič in Korina Polutnik.
  3. razred: Tia Godec, Jak Mernik, Blažka Mlakar, Tim Perkič, Timotej Polenek, Mihel Rebernak Lončarevič in Sara Senica.
  4. razred: Ulrik Lebeničnik Trstenjak, Jaka Kumar, Domen Marguč, Lena Pekošak, Anej Guštin, Leja Gande, Ambrož Levart in Žiga Žnidaršič Pušnik.
  5. razred: Miha Arzenšek, Luka Kuder, Tjan Leskovar, Marko Špes, Rene Školc in Lana Francis Sirc Fijavž.
  6. razred: Tori Šporar, Ula Vipotnik, Patricija Petrič, Evelin Sadek, Gaja Jelenko, Anej Šklebek in Rudi Maj Uranič.
  7. razred: Andraž Škof, Aljaž Škof, Nika Dragan, Filip Noe Kovačič, Evita Brdnik, Marcel Zidanšek in Ula Kitek.
  8. razred: Ažbe Jerman, Luka Malič, Martin Kristan in Zala Skrbinšek.
  9. razred: Jakob Tome, Anej Kukovič, Nejc Gošnjak, Florijan Plohl in Špela Pokorn.

Področnega tekmovanja se bodo udeležili: Andraž Škof, Aljaž Škof, Nika Dragan in Filip Noe Kovačič iz 7. razreda, Ažbe Jerman, Luka Malič, Martin Kristan in Zala Skrbinšek iz 8. razreda, Jakob Tome, Anej Kukovič, Nejc Gošnjak in Florijan Plohl iz 9. razreda.

Mentorice: Majda Brdnik, Urška Groleger, Cveta Hauptman, Marija Kuzman Vilič, Marija Lešnik, Angela Mlakar, Jana Novak Vehovar, Milena Pajek, Sonja Rak, Irena Ratej, Bernarda Rebernak, Milena Strmšek, Brigita Štefane, Anica Vehovar, Mateja Zrnec.

Vabilo Tepanje 2015

vabilo rojstvo sonce tepanje

POVEZAVE

     | POŠTE UČITELJEV |

 

spletko

 

360panorama2

 

lopolis

 

e tiskovine

 

e-ucilnica

safe

tosemjaz

tom-telefon

jedilnik

svetzavoda

svetstarsev

 

 

 

varnasola2018 bron

 

 

solska tv