V soboto, 26. 10. 2019, so učenke in učenci naše šole že sedmo leto zapored nastopili na Državnem osnovnošolskem prvenstvu v uličnem teku, ki je bilo organizirano v sklopu 24. LJUBLJANSKEGA MARATONA. Tekmovanje je bilo tudi tokrat zelo množično, saj je v vsaki kategoriji od 6. do 9. razreda nastopilo od 170 do okoli 240 učenk oziroma učencev, potekalo pa je v dveh kategorijah, in sicer posamezno in ekipno. Dolžina teka je bila za vse osnovnošolske kategorije od 6. do 9. razreda enotna, in sicer 1800 m. Med 77. uvrščenimi šolami je naša šola ponovila uspeh izpred dveh let in ponovno osvojila odlično 2. mesto. Našo šolo je sicer zastopalo 19 tekačev in tekačic od 6. do 9. razreda, najboljši med njimi pa je bil Ciril Tome, ki je kot posameznik v svoji kategoriji osvojil 2. mesto.

Vsem udeležencem iskreno čestitamo!