V šolskem letu 2019/2020 je Uprava RS za zaščito in reševanje razpisala že 24. nagradni natečaj »Naravne in druge nesreče« za predšolsko in šolsko mladino. Tema letošnjega natečaja, katerega cilj je ozavestiti mlade, njihove starše, vzgojitelje in učitelje, da lahko s preventivnim znanjem in ravnanjem nekatere nesreče preprečijo, pri nekaterih nesrečah pa pripomorejo k zmanjšanju škode oziroma sebi ali komu drugemu rešijo življenje, je bila »Bolje pripravljen kot poplavljen!« Na natečaju so sodelovali tudi učenci naše šole. Med prejetimi literarnimi prispevki je komisija za vsako kategorijo izbrala 5 najboljših. Med slednjimi so tudi pesmi Aljaža Bezenška iz 6. c-razreda, Jona Artnika iz 7. b-razreda, Vida Iršiča iz 7. c-razreda in Mance Levart iz 8. a-razreda. Njihovi prispevki, ki so nastali pod mentorstvom gospe Jovite Kovač, gospe Tine Esih in gospe Valentine Volavšek, so se uvrstili tudi na državno raven tekmovanja, podelitev priznanj pa bo zaradi aktualnega stanja prestavljena na kasnejši čas.