Dragi učenci, spoštovani starši!

Kot je že znano, se zaradi poslabšanja epidemiološke situacije in preprečevanja prenosa okužb s SARS-CoV-2 začasno, v tednu od 19. 10. 2020 do 23. 10. 2020, učenci od vključno 6. do 9. razreda izobražujejo na daljavo.

Včeraj smo bili z okrožnico MIZŠ seznanjeni z nekaterimi podrobnejšimi navodili:

• za učence do vključno 5. razreda se pouk izvaja kot doslej,
  • dejavnosti izven pouka, ki bi vključevale združevanje učencev, se ne načrtujejo (interesne in druge izvenšolske dejavnosti),
  • šole v naravi, plavalni tečaji, ekskurzije in praktični del prometne vzgoje za kolesarski izpit se ne izvajajo,
  • dnevi dejavnosti se lahko izvedejo na šoli v okviru higienskih in splošnih priporočil.

Organizirano bo tudi jutranje varstvo in podaljšano bivanje, prav tako bo organizirana šolska prehrana.

ZA UČENCE OD 6. DO 9. RAZREDA, ki se bodo izobraževali na daljavo, bo vzpostavljen enotni komunikacijski kanal, in sicer bo pouk potekal preko Arnesovih spletnih učilnic in v živo preko Zoom-a.

Komunikacija v živo bo s posameznim učiteljem potekala po rednem urniku. Urnik videokonferenc (od 6. do 9. razreda) se nahaja v spletni učilnici
www.e-ucilnica.si) pod razdelkom POVEZAVE. Prehrana bo vsem učencem odjavljena.

O morebitnih spremembah, dopolnitvah, novih navodilih in podrobnih navodilih za izobraževanje na daljavo v prihodnje, vas bomo obvestili preko spletne strani šole.

Vse dobro vam želimo. PAZITE NASE IN OSTANITE ZDRAVI!

Ravnateljica Nevenka Brdnik