V četrtek, 5. 3. 2020, je v Ljubljani potekalo državno polfinale v košarki za starejša dekleta. Udeležile so se ga tri šole, dve iz Ljubljane in naša šola. V prvi tekmi so se naše učenke pomerile z nasprotnicami OŠ Mirana Jarca. Tekmo so pričele odlično, povedle in vodstvo zadržale do konca prve tretjine. V nadaljevanju pa niso našle odgovora na razpoložene nasprotnice, ki so prešle v vodstvo in zaključile drugo tretjino s prednostjo šestih točk. V končnici so jih naše učenke lovile in izenačile, vendar je zmanjkalo malo sreče. Nasprotnice so zmagale za tri točke. V drugi tekmi so se naše košarkarice pomerile z domačo ekipo – OŠ Hinka Smrekarja. Kljub porazu na prvi tekmi in vedenju, da je tekma zgolj formalnega značaja, so pokazale, da so športnice s srcem in z dušo. Odigrale so odločno in zavzeto. Vodile so vse od začetka in prednost višale do konca igre ter zmagale z rezultatom 55 proti 39. Žal so se naše košarkarice v tem šolskem letu poslovile s košarkarskih igrišč. Večkratno poškodbo gležnja Pie in daljšo odsotnost Alje ter Hane niso uspele nadoknaditi, čeprav so se borile in dale vse od sebe. Tekmovanje zaključujemo z mešanimi občutki, razočarane in malce žalostne, zlasti zaradi vedenja, da bi se brez poškodb uspešno borile za najvišja mesta v državi, saj je lani ista ekipa v kategoriji starejših deklet osvojila 2. mesto na državnem finalu.

Našo šolo so zastopale: Ajša Sivka, Almire Suka, Pia Pozeb, Beatris Rečnik, Benita Gorjup, Iza Pšeničnik, Jona Hlastec, Tia Godec, Tia Fijavž, Lorina Žnidaršič Pušnik, Klara Matavž in Iza Vipotnik.

Žal zaradi poškodbe nista nastopili Alja Sodin in Hana Jelenko.