februar 2020
P T S Č P S N

PROJEKTI ŠOLE

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada. Skupna višina sredstev, namenjenih za izvedbo projekta, znaša 3.299.864,57 EUR.

Arhivi

Arhiv za februar, 2020

• OBVESTILO O ZIMSKI ŠOLI V NARAVI

Drage šestošolke, dragi šestošolci! Z veseljem vas obveščamo, da se bomo v ponedeljek, 2. 3. 2020, odpravili na Areh, kjer bomo izvedli zimsko šolo v naravi. Snežne razmere so ugodne, zato hitro spakirajte vso potrebno opremo. Zbor pred šolo je za učence, ki si bodo izposodili šolsko opremo, ob 8. 15. Za učence, ki imajo svojo opremo, pa ob 8.30. Želimo vam lep preostanek počitnic. Se vidimo v ponedeljek.

• VARNA RABA INTERNETA – TD

• VERJETNOST – NARAVOSLOVNI DAN

V četrtek, 13. 2. 2020, je za devetošolce potekal naravoslovni dan z naslovom Verjetnost. Učenci so prvi dve uri spoznavali pogovorni pojem verjetnosti in izpeljanki manj in bolj verjetno. Opredelili so pojem dogodek in na podlagi raznih poskusov ugotavljali, ali gre za gotov, nemogoč ali slučajen dogodek. Spoznali so pojma frekvenca in relativna frekvenca. V nadaljevanju pa so v skupinah reševali zanimive naloge o verjetnosti. Izvajali so tudi različne poskuse (met kovanca, metanje kocke, vlečenje kart, številk, …). Fotografije prikazujejo zavzetost dela in nastale izdelke.

• TEKMOVANJE V SMUČANJU IN DESKANJU

V torek, 11. 2. 2020, je na Golteh potekalo Področno tekmovanje v smučanju in deskanju na snegu. Učenci so se pomerili v dveh starostnih kategorijah. Snežni pogoji so bili precej zahtevni, saj je bila proga v zgornjem delu poledenela, v spodnjem pa se je hitro predrla. Predstavniki naše šole so imeli visoke štartne številke, kar je še dodatno otežilo njihov nastop. Za našo šolo so nastopali naslednji učenci: Jona Mernik, Ajša Sivka, Zoja Prosenak in Jak Mernik. Vsi so se odlično odrezali in skupno osvojili tri uvrstitve na oder za zmagovalce. Med starejšimi nekategoriziranimi učenkami je Zoja osvojila 2. mesto, […]

• 26. MEDNARODNI POKAL ROKA PETROVIČA

• POKAL LENDAVE