Pričela se je sezona atletskih tekmovanj na prostem. Na državnem prvenstvu v krosu, ki je ob zelo mrzlem vremenu potekalo ob Soboškem jezeru, je v množici 2000 tekačev nastopila tudi naša šolska ekipa, ki so se ji pridružili še učenci, ki obiskujejo Šport za zdravje. Na tekmovanje so odšli samozavestno, saj so dosedanji rezultati potrjevali, da so dobro pripravljeni.

Med posamezniki sta bila izjemna Miha Konušek, ki je med šestošolci osvojil 2. mesto in Timon Brglez, ki je bil v svoji kategoriji tretji. Zmagovalni niz pa so nadaljevali Žana Sivka, Zoja Juhart Korošec, Timon Brglez in Matic Polegek, ki so v kategoriji letnikov 2009, že tretje leto zapored osvojili naslov najboljših v državi.

Na svojem prvem nastopu za šolsko reprezentanco se je zelo dobro odrezala tudi Živa Godec, ki je bila šesta.

Vseekipne uvrstitve, v kateri so lani osvojili naslov državnih prvakov, jim letos ni uspelo ponoviti, so pa na koncu zasedli še vedno zelo dobro četrto mesto v državi!

Iskrene čestitke za pristop in dosežene rezultate!