Na Celjskem gradu in na obisku pri Trubarju V torek, 8. 10. 2024, smo se učenci devetih razredov odpravili na interdisciplinarno ekskurzijo. Z avtobusi smo izpred šole odrinili ob 8.20 in se odpeljali proti Celju.
Tam smo si ogledali celjski grad, občudovali prečudovit razgled na Celje, slišali marsikatero zanimivo zgodovinsko dejstvo, vodiča pa sta nam predala veliko informacij o celjskih grofih
ter predstavila nam osebno najbolj zanimivo stvar: mučilne naprave.

Takoj zatem smo se odpravili še proti Raščici – rojstnemu kraju avtorja prvih dveh slovenskih tiskanih knjig, Primoža Trubarja. Naši gostitelji so za nas pripravili dve delavnici: v prvi so nas poučili o Trubarjeve življenju in nam predstavili nekaj zanimivosti o njem, v sklopu druge delavnice pa smo si učenci izdelali svoje miniaturne knjige.
Polni novega znanja smo se z avtobusi odpeljali nazaj proti domu.

Šolska novinarja Jošt Polegek in Maja Kotnik