V petek, 11. 10. 2024, je v Žički kartuziji potekala zaključna prireditev jubilejnega 20. Festivala lepopisja. Festival osnovnošolce iz vse Slovenije spodbuja k temu, da v času sodobnih tehnologij še vedno vzamejo v roke navadno pisalo in spišejo lepopisni izdelek z globljo sporočilno vrednostjo. Letošnja tema je bila Žička kartuzija v verzih, posvetili pa smo jo 100-letnici rojstva velikega slovenskega pesnika in častnega občana Občine Slovenske Konjice, Ivana Minattija. Na razpis je prispelo 158 del iz 13 slovenskih osnovnih šol, najboljši trije izdelki iz vsakega triletja pa so bili nagrajeni. Prejeli so unikatna priznanja, knjižno nagrado občine Konjiške legende in zeliščne nagrade. Podelitev je spremljal lep kulturni program, druženje in pogostitev.

Z veseljem sporočamo, da so med nagrajenci tudi učenci OŠ Ob Dravinji in POŠ Tepanje.

KATEGORIJA 1. TRILETJA:

• 1. mesto: Lars Bračko, 2. e
  • 3. mesto – Jakob Mlakar, 3. e

KATEGORIJA 3. TRILETJA

• 1. mesto: Mia Kitek, 7. c
  • 3. mesto: Eva Fijavž, 9. a

Vsem, ki so na natečaju sodelovali, še posebej pa vsem nagrajencem, čestitamo za trud, ki so ga vložili v pisanje lepopisnega izdelka.

Foto: Nareks