V soboto, 19. 10., je v Ljubljani v okviru ljubljanskega maratona potekalo osnovnošolsko državno prvenstvo v uličnih tekih, ki se ga je udeležila tudi naša šola. Ekipa tekačev se je kljub slabšemu vremenu borila do zadnjih metrov in osvojila 2. mesto. S tem je naša šola postala državni podprvak v uličnih tekih.

Še posebej pa se lahko veselimo dveh rezultatov med posamezniki. Živa Godec je v kategoriji letnik 2013 dosegla tretje mesto v državi. Miha Konušek pa je obranil lanski naslov državnega prvaka v kategoriji letnik 2012 in si naziv najboljšega uličnega tekača v državi zagotovil še vsaj za eno leto.

Našo šolo je zastopalo 19 učenk in učencev, 8 najboljših posameznikov pa je s svojo uvrstitvijo prispevalo k naslovu DRŽAVNIH PODPRVAKOV:

Filip Kočnik

Živa Godec