V petek, 24. januarja, je bil za košarkarje in košarkarice naše šole prav poseben dan. Najprej smo po šolskem radiu slišali objavo o tem, da na šolo prihaja eden najbolj znanih slovenskih in evropskih košarkarjev, ob natanko 10. uri pa se je to tudi v resnici zgodilo. Skozi vrata naše in svoje šole, na katero ima zelo lepe spomine, je ponovno stopil Jure Zdovc. Na začetku je za ogrevanje z nami odigral košarkarsko tekmo. Pomerili sta se ekipi fantov in deklet. Nato smo skupaj metali na koš. Sledil je intervju, v katerem smo mu zastavili osem vprašanj. Nanje je z veseljem odgovoril in tako z nami delil delčke iz svojega življenja in bogate športne kariere. Vsi, ki smo ga poslušali z odprtimi očmi, smo ugotovili, da je Jure zelo preprost in prijazen človek. Po končanem intervjuju se je preizkusil še v vlogi našega trenerja in pokazal akcijo izvajanja iz avta, ki bi premagala slehernega nasprotnika. Potem se je lahko vsak z njim fotografiral ter dobil njegov avtogram. Na koncu smo mu še sami zastavili kakšno vprašanje. Dogajanje je bilo zelo zanimivo, saj sem si Jureta Zdovca vedno želela spoznati v živo in od njega dobiti tudi kakšen koristen košarkarski nasvet.
Ajša Sivka, 9. b