Dragi devetošolci, spoštovani starši!

V petek, 9. 4. 2021, je bila na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport objavljena

INFORMACIJA O STANJU PRIJAV ZA VPIS V SREDNJE ŠOLE ZA ŠOLSKO LETO 2021/2022

(https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/ – Prosta mesta, stanje prijav in vpisa v srednje šole).

Omenjena informacija je prvi dejanski pokazatelj na katerih srednjih šolah se v tokratnem vpisnem postopku lahko pričakujejo omejitve vpisa.

Kot je določeno z razpisom in rokovnikom imajo kandidati možnost, da do 22. 4. 2021 do 14. ure svojo prijavo iz kakršnikoli razlogov morda prenesejo v drug izobraževalni program ali na drugo srednjo šolo.

Prenos prijav bo potekal elektronsko tako, da kandidati na izbrano srednjo šolo, kjer so oddali prvotno prijavnico, na elektronski naslov svetovalnega delavca posredujejo skenirano/fotografirano izjavo o prenosu prijavnice, podpisano s strani kandidata in starša, v kateri pisno zaprosijo, da svetovalni delavec odjavi kandidata na programu, za katerega je oddal prvotno prijavnico in jo posreduje na drugo šolo, kamor bi želel kandidat prenesti prijavo (obrazec za prenos prijave in seznam elektronskih naslovov svetovalni delavcev najdete v priponki).

Kakršnakoli vprašanja v povezavi z vpisnim postopkom lahko naslovite na

svetovalna.sluzba@obdravinji.si ali pokličete na 03 757 27 33.

Ingrid Dorner Radosavljević

šolska svetovalna služba