»OPTIMIZEM je orodje, ki ima zelo jasne prednosti:

bori se proti depresiji, spodbuja dosežke in ustvarja boljše zdravje.«

(Martin E.P. Seligman)

Drage učenke, dragi učenci, spoštovani starši!

Zadnji počitniški dnevi se iztekajo in v sredo, 1. septembra, se prične novo šolsko leto 2021/2022.

Vstopimo v novo šolsko leto z optimizmom, držimo pesti, da bo prijazno do vseh nas in da bo VIZ delo potekalo v šoli.

Veseli smo, da je MIZŠ, v sodelovanju z ZRSŠ in NIJZ, določilo, da v trenutni epidemiološki situaciji za osnovne šole obvelja tako imenovani B-OŠ model izvajanja VIZ dela.

Osnovne značilnosti B-OŠ modela so:

• vsi učenci pričenjajo šolsko leto v šoli,
  • šola izvaja tako obvezni kot tudi razširjeni program (IP, NIP, ID),
  • na šoli veljajo omejitve, ki se nanašajo na vzdrževanje higienskega režima in dosledno izvajanje preventivnih ukrepov in priporočil NIJZ.

Zaradi omejitev za preprečevanje okužb s covid-19 se bo šolsko leto 2021/2022 začelo na podoben način, kot smo zaključili lansko šolsko leto. Potrebno bo upoštevati priporočila NIJZ in se obnašati samozaščitno ter odgovorno.

1. ŠOLSKI DAN ZA UČENCE 1. RAZREDA

Sprejem prvošolcev bo potekal v telovadnici ob 10.00.

Starše naprošamo, da tako starši kot tudi prvošolci v šolo vstopijo z masko, da poskrbijo za razkuževanje rok in vzdrževanje distance.

Učenci naj s sabo prinesejo šolske torbice, saj se bodo 1. šolski dan fotografirali s svojo torbico in vanjo spravili učbenike.

1. ŠOLSKI DAN ZA UČENCE 2.5. RAZREDA

Učenci od 2.5. razreda pričnejo s poukom ob 8.20. JV in OPB potekata po ustaljenem urniku.

Za prvi šolski dan potrebujejo beležko, pisalo, copate in torbo za učbeniško gradivo.

Vstop staršev v šolo ni možen.