Po brezskrbnem poletju je napočil 1. september, prvi šolski dan. Ta je bil nekaj posebnega za 41 prvošolcev in njihovih staršev, ki so prvič prestopili prag OŠ Ob Dravinji.

Na vhodu so jih pričakale učiteljice, in sicer Romana Pokorn in Špela Sivka (1. a razred) ter Urška Groleger in Miša Lešnik (1. b razred). V šolski avli jih je pozdravila ravnateljica, mag. Nevenka Brdnik. Nekaj lepih besed jim je namenil tudi gospod župan. Prvošolci so se nato zavrteli v plesnih ritmih in se nasmejali ob ogledu gledališke predstave, ki so jo pripravili učenci predmetne stopnje. Nato so v spremstvu svojih učiteljic spoznali razredne učilnice, kjer bodo preživljali šolske urice in usvajali nova znanja. Tam jih je pričakalo tudi sladko presenečenje, s katerim smo jim zaželeli veliko lepih, zanimivih in prijetnih šolskih dogodivščin.