MUF je univerza za otroke, na kateri  znanstveniki, zaposleni na različnih fakultetah Univerze v Mariboru, otrokom približajo znanost, spodbujajo njihovo radovednost in ponujajo odgovore na mnoga vprašanja, ki otroke zanimajo. Programi MUF lahko predstavljajo poglobitev in obogatitev vsebin s številnih predmetnih področij programa osnovne šole.

Predavanja potekajo vsak drugi petek ob petih in trajajo eno šolsko uro. V preteklem študijskem letu so predavanja izvajali na daljavo in s tem pridobili nove mini študente iz različnih koncev Slovenije – da bodo lahko ostali z njimi, so se v študijskem letu 2022/23 odločili izvedbo predavanj organizirati tako, da bo vsak mesec eno predavanje potekalo v živo in eno na daljavo.

Več informacij o programu in obrazec za prijavo lahko najdete na povezavi Radovednost je avtocesta do znanja!

Nabor dejavnosti: