V soboto, 20.5.2023, so učenci že tradicionalno opravljali mednarodni Cambridge izpit iz znanja angleškega jezika. V tem šolskem letu je bilo na izpit prijavljenih kar 25 učencev naše šole. Prav tako smo na šoli gostili še 8 učencev iz različnih jezikovnih šol po Sloveniji.

Priprave na Cambridge izpite, ki so potekale skozi celotno šolsko leto, so za učence bile odličen način motivacije za učenje angleščine. Za učence je bila to izjemno zanimiva življenjska izkušnja, predvsem pa dodatna spodbuda, da se angleščine učijo še raje. Z boljšim znanjem pa raste tudi njihova samozavest in pogum pri izražanju v tujem jeziku.

Na tem mestu se za brezhibno sodelovanje zahvaljujemo še jezikovnemu centru Mint, ki je edini pooblaščeni izpitni center Cambridge English v Sloveniji in poskrbi, da na dan izpita poteka vse tako kot mora.

Mentorici Katja Kranjc in Jasmina Bogataj