Po brezskrbnem poletju je napočil 1. september, prvi šolski dan. Ta je bil nekaj posebnega za štiriinpetdeset prvošolcev in njihovih staršev, ki so prvič prestopili prag OŠ Ob Dravinji.

V šoli so jih pričakale njihove učiteljice Romana Pokorn in Tjaša Kovačič (1. a) ter Urška Groleger in Špela Sivka (1. b). V šolski avli jih je prijazno pozdravila ravnateljica, mag. Nevenka Brdnik, nekaj lepih in spodbudnih besed pa jim je namenil tudi gospod župan. Prvošolci so se nato zavrteli v plesnih ritmih in spoznali svoje sošolce. Nato so v spremstvu svojih učiteljic spoznali svoje učilnice, kjer bodo preživljali šolske urice ter usvajali nova znanja. Pričakalo jih je tudi sladko presenečenje, s katerim smo jim zaželeli veliko lepih, zanimivih in prijetnih šolskih dogodivščin.